Košík
logo heureka Sklad-pneu.cz je ověřeno zákazníky

Skladování pneumatik

Způsob skladování

Pneumatiky na discích se skladují poskládány na sobě nebo zavěšeny. Pneumatiky bez ráfku se skladují postaveny vedle sebe (viz obrázek). Aby však nedocházelo k deformacím takto uskladněné pneumatiky, doporučuje se cca 1× za 14 dní pneumatiky pootočit. V každém případě se doporučuje pneumatiky po sezóně před namontováním na vůz nechat znovu převážit v servisu.

 skladovani-pneu

Správné skladovací podmínky

Skladování plášťů a duší je třeba provádět v tmavých, suchých a chladných místnostech bez průvanu. Nadměrné vystavování slunci, teplu a průvanu těmto výrobkům škodí a je příčinou předčasného stárnutí, které se projevuje ve formě drobných trhlin na povrchu pryže. Plášť a duše nesmí dále přijít do kontaktu s produkty ropného původu (jako jsou např. oleje, pohonné hmoty, mazadla apod.), které způsobují, že pryž se stává houbovitou a ztrácí své elastické vlastnosti vulkanizátu.

Naše doporučení

Pokud nemáte vhodné skladovací prostory, nechejte si uskladnit pneumatiky v některém z našich partnerských pneuservisů, kde Vám garantujeme správnost uskladnění Vašich pneumatik a zajistíme Vám tak jejich maximální životnost.